Simple Machines Forum

Gönderen Konu: Questpoint itemler ve özellikleri  (Okunma sayısı 717 defa)

  • Admin

  • Yönetici
  • Yeni Üye
  • *****
  • İleti: 7
    • Profili Görüntüle
Questpoint itemler ve özellikleri
« : 26 Ekim 2022, 05:35:33 »
Merhaba,

Level sisteminin başta gelen özelliklerinden olan questpoint itemler, öldürülen yaratıklardan kazanılan trivia point ve questpointler ile alınmaktadır. Her class ın kullanabildiği itemlerdir. Toplamda 11 parça dan oluşur ve herbirinin farklı özellikleri bulunmaktadır.

Trivia point nedir : Player ın level ına göre experience veren her yaratıktan belirli bir şans ile kazanılabilen puandır. Player ın level ı ne kadar düşükse trivia point kazanma şansı o kadar fazladır. Level yükseldikçe kazanma şansı azalır. 1 trivia point karşılığı 10 questpointtir. Ayrıca level kasarken 10 trivia point kullanarak 1 saat boyunca öldürülen her yaratıktan çift kat experince kazanılır. Trivia point dönüştürme işlemleri .level menüsünden yapılır.

QuestPoint nedir : 11 parça olan set itemlerinden oluşan parçaları almak için kullanılacak puandır. .autosac komutu kullanılarak 8 kare etrafta bulunan yaratık cesetlerini silerek belirli şans ve oranla kazanılır. Ayrıca öldürülen yaratıklardan kazanılan trivia pointleri questpoint e dönüştürülebilir. 1 trivia point 10 questpoint dir. Questpoint puanları .level menüsünden takip edilir.

Questpoint item nedir : Her class ın kullanabildiği 11 parça olan her parçanın kendine ait özelliği bulunan itemlerdir. Aşağıda özelliklerini anlattığımız itemlerin seçilen karakter ve class a göre ve oyun tarzına göre seçilmesi tavsiyemizdir. Zira her bir parça için biraz zaman harcanması gerekiyor ve alınan parçanın tekrar questpoint e çevrilme gibi bir olanağı bulunmuyor.

Aşağıda bulunan menü questpoint itemlerinin bulunduğu ve karşılığında ne kadar puan ile alındığını yazan menüdür. Bu menüye .level menüsünde bulunan questpoint sekmesine tıklanarak ulaşılır.
Aşağıda questpoint itemlerin görselleri ve özellikleri bulunmaktadır.

Aardwolf Sleeves Of Regerenation (Kolluk) : 1800 Questpoint karşılığında alınır. Saniyede 1 hitspoint doldurur ve tier atlanması halinde saniyede 2 hitspoint doldurur.


Aardwolf Gloves Of Strength (ellik): 2200 Questpoint karşılığında alınır. +100 str verir.


Aardwolf Gorget Of Intelligence (boyunluk) : 1500 Questpoint karşılığında alınır. +100 int verir.


Aardwolf Leggings Of Agility (bacaklık) : 2500 Questpoint karşılığında alınır. Saniyede 1 stamina doldurur ayrıca büyülerin freezetime(büyü yaptıktan sonra hareket etmek için beklenen süre) larını düşürür. Örnek verecek olursak bacaklık olmadan Kal vas flam atıldığında karakter 5 saniye sonra koşmaya başlıyor ise bacaklık olduğunda 3 saniye sonra koşmaya başlar. (süreler örnektir.) Bazı büyülerde(heal, cure, reactive armor vs.) freezetime tamamen kaldırır.


Aardwolf Tunic Of Magic Resistance (gövdelik) : 3000 Questpoint karşılığında alınır. Gelen büyülerin verdiği hasarı azaltır. Random olarak çalışır gelen büyünün hasarına göre %15 ile %30 arasında hasar düşürür.


Aardwolf Cap Of True Sight (kafalık) : 1200 Questpoint karşılığında alınır. Sürekli " in lor " etkisi verir. Ekran hep aydınlık olur.


Aardwolf Shield Of Power : 3600 Questpoint karşılığında alınır. Kullanan karaktare sürekli protection etkisi verir. Sistemde en yüksek armor veren kalkandır.


Aardwolf Ring Of Intellect Regerenation (yüzük) : 1900 Questpoint karşılığında alınır. Saniyede 1 mana doldurur ve tier atlanması halinde saniyede 2 mana doldurur.


Potion Of Virtue : 500 Questpoint karşılığında alınır. 2 saatte bir kullanılır ve kullanıldığında hits,mana,stamina değerlerinizi fuller.


Cloak Of Reflection (pelerin) : 900 Questpoint karşılığında alınır. Gelen büyüleri geri çevirme özelliği(reflection) bulunmaktadır. 15 saniyede bir kullanılır. Kullanıldıktan sonra 15 saniye boyunca kıpırdatılamaz ve süre tamamlandığında otomatik olarak kendisi bir daha parlar ve reflection özelliği uygular. .pelerin komutu ile kullanımı kolaylaştırılmıştır.


Ethereal Ostard-Llama-Horse (binek) : 5000 Questpoint karşılığında alınır. 3 adet binek mevcuttur. Gerekli puanı tamamladıktan sonra isteğe bağlı alınır. Newbie binektir player öldüğünde çantasına düşer ömür boyu kullanılabilir.Önemli not : Questpoint itemler karaktere özel parçalardır. Farklı bir karaktere verildiğinde kullanan karakter jaile gider ve kullanmak istediği questpoint parçası kullanılamaz hale gelir. Kaybolması halinde sorumluluk player a aittir. Alınan questpoint itemler tekrar puana çevrilememektedir.

Alınan parçaların bu notun dikkate alınarak kullanılması tarafımızca rica olur.