Simple Machines Forum

Gönderen Konu: Character Class Sistemi ve Özellikleri  (Okunma sayısı 846 defa)

  • Admin

  • Yönetici
  • Yeni Üye
  • *****
  • İleti: 7
    • Profili Görüntüle
Character Class Sistemi ve Özellikleri
« : 02 Ekim 2022, 06:30:44 »


Toplamda 7 aktif class bulunmaktadır. Her class ın kendine ait ufak tefek özellikleri ve ayrıcalıkları bulunmaktadır.

Mage class : Evaluating Intelligence ve Inscription bonusları bulunmaktadır. Kullandıkları bazı büyülerde bu skillerin 100 olması halinde ekstra damage elde ederler. Ayrıca Magelerin yüksek armor veren Dark Mage Leather setleri mevcuttur. Belirli bölgelerde spawn olan Dark Mage Bear isimli yaratıklardan çıkan deriler ile setleri yapılmaktadır.

Vampire class : Kan içme özelliği bulunmaktadır. Savaşırken yere dökülen kanlara çift tıklandığında belli miktarlarda can doldurur. Ayrıca ölen player cesetlerini açtığında cesedin kanını emer ölen player reslendiğinde cesedin üzerinde doğamaz. Balta kullanması halinde skill puanı oranına göre fazladan damage vurabileceği Lumberjack bonusu bulunmaktadır.

Paladin class : Vampire class a göre daha yüksek combat skillerine sahip olup kalkan kullanma skilli daha fazladır. Paladinler belli bir kill sayısına geldiğinde yada mavi bir player öldürdüğünde ve PK olduklarında Fallen hale geçer ve büyü kullanamazlar. Balta kullanması halinde skill puanı oranına göre fazladan damage vurabileceği Lumberjack bonusu bulunmaktadır.

Warrior class : Büyü kullanamazlar. Combat skilleri full olup bu class a ait yüksek armorlu Warrior adında özel set bulunmaktadır. Ayrıca adı Warrior Katana olan özel bir silahları bulunmakta olup vurduğu player a belirli bir oranda debuff atar. (Flam ve us sanet büyülerini siler) Balta kullanması halinde skill puanı oranına göre fazladan damage vurabileceği Lumberjack bonusu bulunmaktadır.

Craftsman Class : Klasik crafter tadında lockpick özelliğini kullanabilen bir classtır. Ek özelliği crafterlara ait +10 blacksmith veren eldiven +10 mining skill veren pickaxe kullanabiliyor olmasıdır. Özel setlerin yapımında bu eldiveni kullanması gerekmektedir. Özel pickaxe ile kazı yaparken belirli oranlarla özel madenler bonus olarak çıkmaktadır.

Ranger Class : Yay kullanabilen aynı zamanda hazine sistemi için Lockpick ve cartography gibi yeteneklerden faydalanan, binekleri tame edebilen classtır. Ekstra özelliği ise npc lere daha fazla damage vurabilen Elven Bow u kullanabilmesidir. Elven Bow u ranger harici hiç bir class kullanamaz.

Rogue Class : Hırsızlık yeteneklerini kullanabilen aynı zamanda hazine sistemi için gereken lockpick ve cartography gibi yetenekleri olan bir classtır. Bu class a özel kullanılan Poison Dart ve Trap sistemi bulunmaktadır. Kullanım süresine bağlı olarak Poison dart itemi ile düşmanlara zehirli ok atarak deathly poison vurabiliyor. Yere tuzak kurup düşmanlara yüksek damageler verebiliyor. Düşmanlar bu tuzakları göremezler üzerinden geçtikleri an trapların seviyelerine göre damage alırlar.